U19: Dorostenky bojovaly o body v Karlových Varech

Naše družstvo vstoupilo do zápasu povzbuzené skvělým výkonem v posledním zápase doma proti Tygrům Praha, kdy holky dotáhly 20b ztrátu z 1.poločasu a v závěru se rvaly o vítězství.

Loko Karlovy Vary BC Slaný   71:53  (16:21 24:27 50:41)

Kindermannová Johanka 20, Sadílková Nela 12, Samcová Nikola 8, Havlínová Petra 5, Pospíšilová Anna 4, Neradová Magdaléna 2, Pluchová Adéla 2, Honická Tereza, Kučerová Michaela, Malá Tereza

Zápasové statistiky ZDE

Výkony na posledních trénincích a nasazení také napovídaly, že tým je v dobré náladě a věří si proti těžkému soupeři. Úvodní čtvrtina se nám povedla, vycházel rychlý přechod do útoku a zakončení, a výsledek 16 : 21 i hra byly velmi povzbudivé. Druhá čtvrtina zápasu byla z obou stran klidná, skore 8:6 vypovídá o střeleckém výpadku obou týmů. Ale stále jsme si drželi vedení, byť jen o 3body.

Druhý poločas se vyznačoval nejen zlepšenou agresivní hrou domácích, kteří výrazně přitvrdili v soubojích, ale také chybami rozhodčích Heřmana a Neuberta, kteří naprosto nezvládali zápas, přehlédli několik autů, spoustu faulů (domácí měli za celý zápas jen 6 faulů!!!) a výsledkem byly 2 nepříjemná zranění hráček. Po zranění domácí Víchové, která nepříjemně spadla hlavou na palubovku musel být zápas asi na 20 minut přerušen a sanitka odvezla domácí hráčku s otřesem mozku do nemocnice. Přerušení zápasu nám příliš nepomohlo. Po návratu na hřiště se naše holky již nebyly schopné vrátit do zápasu, špatně bránily a neproměnily několik jasných šancí. Domácí tak v klidu navýšili náskok a kontrolovali závěr zápasu.

Přesto musíme hodnotit zápas pozitivně, holky odpracovaly své, bojovaly , snažily se, a pokud se v domácím zápase vyvarují chyb a zlepší obranu, mají na to soupeře z Karlových Varů porazit.

Družstvo skvěle táhla kapitánka Johanka, autorka 22 bodů. Bohužel jí sekundovala bodově jen Nelča a Niki.