Ženy sehrály ve 2. lize dvojzápas ve Strakonicích

O víkendu 13. a 14.11. zajížděly ženy na dvojzápas do Strakonic.

SKB Strakonice BC Slaný 51:38 (10:8 20:24 34:30)

Duchoslavová Markéta 15, Ničová Iva 8, Gončárová Julie 5, Dudáčková Barbora 2, Jandová Lenka 2, Pešatová Barbora 2, Sadílková Nela 2, Zelenková Šárka 2, Dohnalová Gabriela, Kindermannová Johanka, Rosenbergová Michaela

Sobotní zápas se strakonickým družstvem SKB byl velice vyrovnaný a ještě v poločase náš tým vedl o čtyři body. V další části utkání se opět vedení přelévalo z jedné strany na druhou, do poslední čtvrtky pak šel s náskokem čtyř bodů naopak náš soupeř. Zlom v utkání přišel ve druhé minutě poslední čtvrtiny, kdy jsme získali dvakrát míč v obraně, ale bohužel šanci nevyužili. Soupeř naopak kontroval dvěma úspěšnými střelami za 3 body, čímž odskočil na rozhodující odstup, a ten udržel až do konce utkání. Utkání bylo o ztrátách na obou stranách a plné nepřesností. Nás opět nepodrželo proměňování vyložených příležitostí a úspěšnost pod košem.

BK Strakonice B BC Slaný  66:40 (21:13 36:22 50:29)

Duchoslavová Markéta 15, Dohnalová Gabriela 6, Sadílková Nela 6, Beťková Magdaléna 4, Jandová Lenka 4, Gončárová Julie 3, Kindermannová Johanka 2, Dudáčková Barbora, Pešatová Barbora

V neděli jsme narazili na béčko Strakonic, a tam rozhodl začátek zápasu. Za tři minuty to bylo 10:0, a potom si již zkušené domácí hráčky svůj náskok hlídaly až do závěrečného hvizdu. Opět se projevila naše nemohoucnost v jasných šancích, tentokráte asi 20x. Obě utkání nám ukázala, že se dá hrát s každým, chce to jen více agresivity, pohybu a hlavně proměňovat vyložené šance.
Příští utkání bude na domácí palubovce 27.11. od 19:00 s Ústím nad Labem a 28.11. od 15:00 s Litoměřicemi – tak snad již přijdou vítězné boje, máme na to.