Juniorky potěšily domácí fanoušky dvěma jasnými výhrami

O víkendu 25. a 26. 3. slánské juniorky přivítaly týmy z Děčína a Liberce. Zatímco s Děčínem jsme v soutěži ještě neprohráli, tak s Libercem to byly vždy vyrovnané bitvy a na výhry 2:1 pro nás.

BC Slaný – Válečnice Děčín 78 : 49  (41:24)

Střelkyně: Havlínová 21 (7/5), Pospíšilová 19 (4/3) 2 trojky, Sadílková 14 (2/1) 1 trojka, Kindermannová 12, Kolaříková 5 (2/1), Hejčová 4 (1/0), Kovářová 2, Kučerová 1 (2/1) a dále hrála Hrubiková

Náš tým vstoupil do zápasu soustředěně a hned v první čtvrtině jsme si vybudovali rozhodující náskok 27:7. Dařily se hlavně rychlé protiútoky. Ve druhé čtvrtině už se rotovala širší sestava a hra se trochu vyrovnala. Stále jsme si však udržovali vysoký náskok, který těsně před přestávkou soupeřky korigovaly pod dvacet bodů na 41:24.

Nechtěli jsme připustit komplikace a ve třetí čtvrtině opět navyšujeme skóre na 57:34 a zápas už kontrolujeme a jasně vítězíme. Po delší herní pauze jsme se výborně rozehráli na další zápasy. Soupeřky z Děčína stále čekají na první soutěžní výhru, ale ve všech našich zápasech se vítězství nerodila lehce a Děčín předváděl dobré výkony a jeho hráčky bojovaly jako pravé Válečnice.

BC Slaný – TJ Lokomotiva Liberec 63 : 41  (34:20)

Střelkyně: Pospíšilová 19 (6/4), 1 trojka; Sadílková 12 a 2 trojky; Kindermannová 10 (2/2), Havlínová 8 (3/2), Hrubiková 6, Hejčová 6, Kovářová 2. Dále hrály Kolaříková, Kučerová, Honická a Bublíková

Zápas s Libercem se našemu týmu vydařil. Od začátku velmi soustředěný výkon podpořený slušnou obranou. Liberec se v úvodu proměněnou šestkou dostal do vedení, ale v zápase naposledy. Poté už vedení převzal domácí tým a budoval si celou první čtvrtinu mírný náskok až k 18:10, který Liberec před pauzou mírně korigoval.

Celou druhou čtvrtinu moc košů nepadalo a tak se náskok navyšoval jen mírně na 28:20 a před pauzou naše šnůra znamenala poprvé dvojciferné poločasové vedení 34:20. A povedenou třetí čtvrtinou zápas definitivně rozhodujeme 51:29. V poslední čtvrtině už kontrolujeme vývoj zápasu a zaslouženě vítězíme. Za tento zápas holky zaslouží pochvalu za výborný týmový výkon.

Další zápasy hrajeme v pátek 14. 4., kdy v posledním domácím zápase sezóny přivítáme lídra tabulky z České Třebové, a v neděli 16. 4. pak zajíždíme do Benešova.