Ženy podlehly litoměřickým týmům, v play-off vyzvou Strakonice B

Za sobotní zápas s favorizovaným týmem Lvic z Litoměřic si naše holky zaslouží velkou pochvalu. Nedělní zápas se slabším litoměřickým celkem, který jsme na jeho palubovce porazili, patří naopak do kategorie „rychle zapomenout“.

11. 3. 2023 – 17:00, Víceúčelová sportovní hala, Ženy: 2. liga – skupina A (19.kolo)

BC Slaný – BK Lvice Litoměřice     50:86 (15:11, 21:34, 38:68)

Lvice disponují zkušeným kádrem se čtyřmi vysokými a urostlými podkošovými hráčkami. Nám navíc chyběla podkošové Nelča Sadílková a Adély Jarošová a Rabasová.

Zaměřili jsme tedy zápasovou strategii na poctivou práci na obranném doskoku, boxout hráček z vymezeného území po střelách a rychlém přechodu do útoku. Nabádali jsme hráčky k minimalizaci ztrát míče a aktivnímu pohybu směrem k přihrávce.

V 1.půli se nám tato strategie dařila dodržovat a díky úspěšné střelbě jsme drželi se soupeřem krok. V 2.poločase již byl znát úbytek sil a soupeř si došel pro vítězství.

Body: T. Dvořáčková 13, J. Gončárová 12, J. Kindermannová 8, B. Dudáčková 5

BC Slaný – BK Lvice Litoměřice     41:60 (14:17, 24:30, 37:40)

Měli jsme téměř kompletní kádr, proti sobě slabšího soupeře, plný balkon diváků a domácí prostředí. To vše ale zřejmě zapůsobilo na mentální připravenost družstva spíše negativně a zápas se sám vyhrát opravdu neumí…

Bohužel se nám nedařilo téměř nic. Soupeř hrál celý zápas v pěti hráčkách a my jsme neuměli této výhody využít. Nikdo z kádru nenašel odvahu jít do agresivních sebevědomých útoků do koše, místo toho jsme stříleli z nepřipravených pozic. V obraně jsme špatně doskakovali a ani zónová obrana nepřinesla změnu ve skóre zápasu.

Soupeř nás vyškolil v nasazení a touze vyhrát. Je to škoda a velké poučení do jiných podobných zápasů.

Body: B. Pešatová 10, J. Gončárová 10, J. Kindermannová 8, P. Havlínová 5

V play-off 2. ligy narazí naše holky v 1. kole na tým BK Strakonice B. Přijďte nám fandit 1. 4. 2023 od 17 hod do VSH Slaný! Děkujeme.