Ženy – BC Slaný : BK Slovan Ústí nad Labem 64:72

Velmi dobře vstoupilo v sobotu 4. 10. 2014 družstvo žen do prvního zápasu nové sezóny (se zcela neznámým soupeřem).

Už po první čtvrtině se dostaly domácí hráčky do vedení o 17 bodů. Soupeřky byly hrou slánského týmu tak zaskočeny, že si nevěděly rady s útokem ani s obranou. Ve druhé čtvrtině se však začal náskok domácího týmu snižovat a hráčky Slovanu se začaly rozkoukávat. V poločase se náskok domácího týmu snížil na slušných 9 bodů. Po zkráceném poločase se hra obou týmu razantně změnila. Hráčky z Ústí byly důraznější v osobních soubojích, vybojovávaly více obranných i útočných doskoků a domácím hráčkám pomalu docházely síly. Navíc přišel nejspíš zlomový moment utkání a to bylo opětovné zranění klíčové podkošové hráčky domácího týmu Heleny Kindlové, která si již v loňské sezóně poranila koleno. Po třetí čtvrtině světelná tabule ukazovala schodné skóre 52:52. V poslední čtvrtině se snažili domácí hráčky posbírat všechny zbytky sil, ale nedařilo se. Hráčky Ústí byly rychlejší, důraznější a na naší straně se množily akorát tak fauly. S 5 osobními chybami opustila hřiště nejdříve podkošová hráčka Kateřina Svítková, poté ji následovala střední rozehrávačka Markéta Bosáková. Soupeřův tým měl ke konci utkání více sil a to rozhodlo v jeho prospěch. Utkání skončilo porážkou domácích o 8 bodů 64:72.

Body: Bosáková 14, Svítková 9, Řehulková 12, Polcarová 11, Kindlová 9, Matějková 4, Svobodová K. 2

Fauly: celkem 25, Svobodová Š. 1, Matějková 1, Svobodová K. 2, Kindlová 2, Lavičková 3, Řehulková 3, Polcarová 3, Bosáková 5, Svítková 5

Trestné hody: 17/13