Družstvo žen má za sebou 2 úspěšné hrací víkendy

Basketball Nymburk „C“ : BC Slaný 48:55
BC Slaný : BK Brandýs nad Labem „B“ 73:59
BC Slaný : BK Brandýs nad Labem „C“ 80:49

První vyhraný zápas se konal 18.10. v Nymburské hale. Hostující hráčky si už od prvních minut držely slušný náskok nad domácími a po první čtvrtině vedly o sedm bodů. Stejný průběh následoval i ve druhé čtvrtině askóre v poločase bylo 16:25 pro tým ze Slaného. Zbytek zápasu se vyvýjel podobně a tým ze Slaného i přes spoustu neproměněných střel a trestných hodů zápas nakonec vyhrál 55:48.

Body: Polcarová 22, Matějková 13, Řehulková 8, Svítková 4, Korfová 3, Svobodová 3, Lavičková 2
Fauly: celkem 16
Trestné hody:23/14

1.11.2014 se odehrál na Slánské palubovce zápas proti týmu, který má stejně jako tým žen jednu výhnu a dvě prohry. Soupeřky vstoupily do zápasu s velmi dobrou obranou a v prvních pěti minutách na světelné tabul svítilo skóre stále 0:0. Ale už v dalších 5 minutách se ukázalo, že tým Slaného je mnohem kolektivnějším týmem než hosté a o prvních 16 bodů se zasloužilo hned několik hráček. Největší problém dělala domácím obrana střelby za 3 body. V prvním poločase inkasovaly hned 5 ,,trojek“. I tak si domácí hráčky vytvořili slušný náskok 17 bodů. A díky kolektivnímu výkonu si tento více jak desetibodový náskok domácí tým udržel až do konce utkání, které skončilo 73:59.

Body: Polcarová 24, Matějková 19, Korfová 11, Řehulková 9, Svítková 4, Lavičková 4, Poláčková 2
Fauly: celkem 19
Trestné hody: 24/15

2.11.2014 čekal na slánské basketbalistky tabulkově slabší tým a proto se od domácího týmu nic jiného než výhra neočekávalo.Skóre zápasu otevřela domácí hráčka s číslem 9 Zuzana Matějkováve druhé minutě.Nato následovala trojka v podání domácí hráčky číslo 11 Anny Polcarové. Díky úvodním bodům si domací tým vybudoval alespoň malý náskok, který s ubýhající minutami neustále zvyšoval. Hráčky Slaného opět ukázaly divákům kolektivní výkon a především bych touto cestou chtěla vyzdvihnout bojovný výkon hráčky s číslem 6 Evy Poláčkové a skvělou střelbu hráčky s číslem 10 Ivy Řehulkové.O kolektivním výkonu domácích vypovídá i fakt, že na konečném 80 bodovém skóre, se podílely všechny hráčky BC Slaný.

Body: Polcarová 21, Matějková 16, Řehulková 13, Svobodová K. 9, Svítková 8, Lavičková 4, Svobodová Š. 4, Poláčková 3, Korfová 2
Trestné hody: 22/19