U15: Zápasy s Kralupy přinesly starším žákyním dvě porážky

Se sousedy v tabulce jsme si chtěli zahrát dobré zápasy, zvláště když jsme několik let s Kralupy neprohráli.

BKj. Kralupy nad Vltavou BC Slaný 65:52 (17:10 37:27 57:35)

Havlínová Petra 10, Kindermannová Johanka 10, Samcová Nikola 10, Dvořáková Klára 6, Chalupová Eliška 5, Hůlová Anna Marie 4, Hrubiková Anna 2, Kučerová Michaela 2, Pospíšilová Anna 2, Pluchová Adéla 1, Neradová Magdaléna

Ale soupeřky nás hned v úvodu prvního zápasu v Kralupech zaskočily velmi energickým výkonem. Hrály jednoduše, ve vysokém tempu a nasazením v útoku i v obraně. Z obrany přecházely do opravdu rychlých protiútoků a převahové situace dokázaly s přehledem využívat. V první čtvrtině šly soupeřky rychle do vedení a my se drželi na dostřel. Na začátku druhé čtvrtiny jsme se dotáhli na 21:19, ale potom nám skóre opět uteklo na poločasových 37:27. Rozhodla třetí čtvrtina a zvláště začátek, kdy jsme prvních pět minut neskórovali a náskok soupeřek narostl na 20 bodů. V poslední čtvrtině už Kralupy prostřídali sestavu a nám se podařilo na konci zápasu korigovat hrozivé skóre zápasu.

BC Slaný BKj. Kralupy nad Vltavou  53:73   (10:20 20:43 40:56)

Havlínová Petra 16, Kindermannová Johanka 10, Dragounová Romana 6, Hrubiková Anna 5, Hůlová Anna Marie 4, Kučerová Michaela 4, Pluchová Adéla 4, Dvořáková Klára 2, Pospíšilová Anna 2, Vargová Valentýna

V domácí sobotní odvetě jsme chtěli Kralupům porážku oplatit. První polovina čtvrtiny byla vyrovnaná (8:10), ale poté 10 minutový úsek vyhrály Kralupy 25:3 a rozhodly tak o výsledku zápasů a v poločase vedly 20:43. Obrázek hry podobný jako v Kralupech, energický výkon hráček Kralup kontrastoval s mdlým představením našeho družstva v obraně i útoku. O poločase jsme se snažili tým nabudit a dali si za cíl vyhrát druhý poločas. A holky nastoupily jako vyměněné. Zvýšilo se nasazení od každé z nich, zlepšená obrana přinesla i probuzení v útoku. Zvláště Petry bylo najednou plné hřiště a na toto se nabalili výkony dalších hráček. Druhý poločas jsme opravdu vyhráli a alespoň trochu potěšili věrné fanoušky náznakem zlepšených výkonů. Dokonce jsme si dovolili zahodit řadu nájezdů a výsledek by mohl být ještě lepší.

Utkání s tradičním soupeřem přinesla důležité poznatky. Hráčky Kralup ukázaly, že motivace dělá divy a výkony jednotlivců i družstva se dají rychle výrazně zvednout. U našeho družstva jsme si alespoň v posledním poločase dokázali, že při 100% nasazení všech hráček můžeme hrát kvalitní basket a na tomto se dá stavět do budoucna.

Nyní nás čekají čtyři zápasy na půdě soupeřů z toho tři u vedoucích družstev tabulky. Věříme, že v těchto zápasech předvedeme zlepšené výkony.

[ngg src=“galleries“ ids=“142″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″ images_per_page=“40″ number_of_columns=“3″ slideshow_link_text=“Fotogalerie“]