U13: Starší minižákyně úspěšně vstoupily do oblastního přeboru Prahy

Z důvodu větší konkurence a většího množství kvalitních zápasů se v letošní sezóně přihlásili naše U13 do Pražského přeboru.

Tato soutěž se hraje systémem víkendových turnajů za účasti 3 až 4 týmů. První turnaj se hrál o tomto víkendu v Kobylisích za účasti Slovanky Praha, Sokola Nusle a BC Slaný.

 

BC Slaný Sokol Nusle 99:2 (20:0 49:2 73:2)

Utkání bylo jednoznačnou záležitostí našeho týmu. Soupeře jsme přehrávali ve všech herních činnostech. Všechny hráčky týmu v tomto utkání skórovaly. Střelecky se nejvíce dařilo Káje Markové, 27 bodů. Dobrým výkonem po dlouhém zranění potěšila Tereza Mišíková.

Body:  Marková 27, 2/1, Grzonka 18, Taušová 10,  Herinková 10, Mišíková 10, Litvová 4 2/0, , Roubíčková 4, Havlínová 4, Šímová 4, Urbanová 4, Hejduková 2, Suchopárková 2

Druhý zápas proti domácí Slovance byl už vyrovnanější.

Basket Slovanka BC Slaný  14:48  (4:15 8:28 10:39)

Hráčky Slovanky si byly vědomy kvality našeho týmu a vsadily vše na bojovnost a tvrdou obranu. Naše hráčky byly opět lepší v herních činnostech, práci s míčem, i spolupráci. Každý koš si ale musely holky vybojovat. Dařily se rychlé protiútoky. Všechny hráčky se prosazovaly ve hře 1-1. Také výkon v obraně byl dobrý. Za celý sobotní turnaj jsme dostali pouze 8 košů ze hry. Proti těsné obraně se individuálně nejlépe prosazovala Kája Taušová – 9 bodů. Velmi aktivní hrou v obraně i útoku mile potěšila Lucka Roubíčková, která neprohrála jediný souboj  a efektivně proměnila všechny své nájezdy.

Body:  Taušová 9 2/1, Mišíková 8, Roubíčková 6 1/0, Marková 5 1/1, Havlínová 5 2/1, Herinková 4,  Šímová 4, Urbanová 4 2/0, Grzonka 3 4/3 ,  Litvová 4/0

Petr Kozák

Publikováno v Mladší žákyně U14.