U15: Starší žákyně se představily v Žákovské lize na palubovkách slavných pražských klubů

O víkendu 6.-7.11. slánské družstvo U15 nastoupilo v Praze proti družstvům USK a BA Sparta 

USK Praha BC Slaný 88:35 (26:8 40:19 71:28)

Marková Karolína 10, Taušová Karolína 8, Poláková Jana 5, Vargová Valentýna 4, Hejčová Natálie 2, Kolaříková Karolína 2, Litvová Tereza 2, Nováková Klára 2, Bublíková Markéta, Havlínová Natálie, Herinková Tereza, Mišiková Tereza

Slánské hráčky vstoupily do utkání s odhodláním a velmi dobře. Holky spolupracovaly, míč šel rychle z ruky do ruky a po 3 minutách jsme and favoritem vedli 6 :2. Utkání mělo vysoké tempo, hráčky USK ale postupně získávaly převahu. V této fázi utkání byla velká škoda, že se nám přestala dařit střelba. Holky musely zakončovat pod tlakem a ve spěchu. Několik střel se nám vykroutilo z obroučky a soupeř nekompromisně trestal z protiútoku a z vnitřního prostoru. Ve 2. čtvrtině se nám podařilo přibrzdit rychlý protiútok USK, ale stále jsme ztráceli ve hře pod koši. Hra USK byla velmi dobře organizovaná, obrana i útok fungovaly týmově. Přes vysoké hráčky domácích jsme se těžce prosazovali a skóre rychle narůstalo v náš neprospěch. Slánský prapor držely po celé utkání Kája Taušová s Kájou Markovou. Tyto dvě naše hráčky v ničem nezaostávaly za nejlepšími hráčkami soupeře. Jejich individuální výkon byl velmi dobrý.

BA Sparta BC Slaný  77:55 (20:13 38:32 62:36)

Poláková Jana 12, Herinková Tereza 11, Taušová Karolína 10, Hrubiková Anna 8, Havlínová Natálie 4, Marková Karolína 4, Kolaříková Karolína 2, Kovářová Petra 2, Nováková Klára 2, Litvová Tereza, Mišiková Tereza, Vargová Valentýna

Všechny zápasy této kategorie jsou pro náš mladší tým velmi fyzicky náročné. Hraje se vždy ve vysokém tempu a pod agresivním presingem celých 40 minut. Tým Sparty je na tom výškově i silově velmi dobře, a to se snažil od začátku utkání využít velmi agresivní obranou. Naše holky bojovaly příkladně o každý míč, o každou pozici. Přesto se dlouhých 6 minut nemohly prosadit střelecky. Vývoj utkání se začal otáčet po vyhraném souboji a pěkném koši s chutí hrající Terky Herinkové. Hra se vyrovnala, Heri přidala další 3 koše a skóre čtvrtiny jsme zredukovali na slibných 13 : 20. Druhá čtvrtina byla z naší strany nejpovedenější. Holky hrály týmově, nedělaly chyby, pokryly nejlepší hráčky soupeře a dodržely stanovenou taktiku. Čtvrtku jsme vyhráli 19 : 18, a ve sparťanské šatně było v poločase velmi rušno.
Bohužel po pauze padla na náš tým krize. Sparťanky vyrukovaly s velmi tvrdou kontaktní hrou. Holky ztrácely míče, dlouhých 5 minut se nedařilo nic a 18-ti bodová šňůra domácích znamenala konec našich nadějí. Naštěstí měla svůj den Heri a její další pěkný koš přerušil sérii Sparty. Náš výkon šel opět nahoru. Hra v útoku se uklidnila, střelecky se prosadily další hráčky. Poslední čtvrtku jsme opět vyhráli 19 :15. Na smazání výpadku po poločase to ale nestačilo. Z jednotlivců podala standardně dobrý výkon Kája Taušová 10 bodů, zápas se velmi vydařil Terce Herinkové s 11 body. Nejužitečnější hráčkou týmu byla tentokrát Jana Poláková. Kromě pěkných 12-ti bodů dobře organizovala přechod do útoku i postupný útok, v obraně přes ni nikdo nepřešel a přes velký tlak soupeře nevyrobila žádnou ztrátu.
Za předvedený výkon zaslouží celý tým pochvalu. Konečně se nám dařilo hrát více týmově. Holky začaly spolupracovat v týmové obraně, v útoku bylo více přihrávek i pohybu bez míče.

Petr Kozák

Tabulka
1. USK Praha 8 7 1 596:365 15
2. BK Levhartice Chomutov 8 6 2 553:420 14
3. BA Sparta 8 5 3 459:392 13
4. Basket Slovanka 8 4 4 472:410 12
5. SLUNETA Ústí nad Labem 7 4 3 434:430 11
6. BC Slaný 8 1 7 376:603 9
7. Slavoj BK Litoměřice 7 0 7 246:516 7
Publikováno v Starší žákyně U15.