U19: Juniorky vezou body z Mariánských Lázní

V sobotu 18.12.zajížděly naše juniorky na západ Čech do Mariánských Lázní k dalšímu zápasu NRL.

BK Mariánské Lázně – BC Slaný  51:69  (13:16 24:35 35:51)

Sadílková Nela 17, Samcová Nikola 17, Kindermannová Johanka 16, Havlínová Petra 7, Pospíšilová Anna 6, Neradová Magdaléna 4, Szentesiová Klára 2, Honická Tereza, Kučerová Michaela, Malá Tereza, Pluchová Adéla

Domácí jsou v tabulce na nižších pozicích a proto jsme v zápase byli favority. Zkušenosti, basketbalové dovednosti i herní vyspělost hovořily jasně pro naše holky. Družstvo bylo téměř kompletní, do kádru se po karanténě vrátila Áďa i Míša, a tak už chybí jen Aneta, která ale již v týdnu začala s bolavým kotníkem opět trénovat.

Vstup do zápasu se nám sice povedl a po koši Niki Samcové jsme vedli, ale žádná výrazná převaha se z naší strany nekonala. Během 1.čtvrtiny jsme dokázali sice zvýšit náskok na rozdíl 7bodů, ale o ten jsme v závěru první části téměř přišli. Neučesaný basketbal se hrál i dále. Stále jsme si drželi vedení, ale chyběla nám organizace hry, trápily náš časté ztráty míče i nepřesné přihrávky. V 1.poločase se bodově prosazovaly Niki, Johanka a Péťa. Bohužel se střelecky trápily naše pivotmanky Nelča a Terka. Chyběl nám útočný doskok, agresivní obrana a také energie v přechodu do rychlých protiútoků, které měly být hlavní zbraní na úzký kádr domácích! Proto muselo přijít pár důrazných time-outů a poločasová promluva v šatně, po které holky zapnuly a po šňůře 12b jsme vedli již 49:28.

V 2.půli se ke střelkyním zápasu výrazně začala přidávat také Nelča Sadílková, která se i díky dvěma 3b košům dostala na svých 17bodů. Zápas jsme pak dovedli do klidného vítězství, a zahrála si celá lavička.

Holky můžeme pochválit za to, že se dokáží namotivovat a povzbudit a v pravý čas urvat vítězství. Bodově zazářily Niki, Neli a Johi. Dobře se v zápase ukazovala Majda, především zisky míčů v obraně. Mezery máme stále v přechodu z obranné do útočné fáze, v agresivním napadání hráčky s míčem a doskoku. Zapracovat musíme také na fyzičce a ofenzivních systémech. Naše hráčky se bohužel v zápase často přizpůsobovaly pomalé a neřízené hře domácích a výsledkem nebyl zrovna pohledný basketbal. Holky se musí naučit prodat v zápase to, co umí a i proti slabšímu soupeři makat stále naplno.

Rok 2021 jsme tak zakončili vítězně, což je povzbudivé do dalších bojů NRL v roce 2022. Držte nám palce!

V pondělí 20.12. si zahrajeme vánoční zápas s rodiči a pak se už těšíme na zimní soustředění na Mariánské v Krušných horách.