U12: Mladší minižákyně postupují do 2. kola kvalifikace o Národní finále

Vážení příznivci slánského basketbalu,

tuto sobotu a neděli sehrálo družstvo mladších minižákyň kvalifikaci o postup na Národní finále kategorie U12 dvojzápasem s celkem BK Brandýs nad Labem.

BK Brandýs nad Labem – BC Slaný  44:51  (14:10 22:23 30:36)

Drasnarová Nikola 20, Suchopárková Sofie 19, Víchová Eliška 6, Víchová Anežka 6, Formánková Anna, Marková Adéla, Mervartová Nikola, Poláchová Natálie, Ráczová Eliška, Roháčová Aneta, Svobodová Nela

V sobotním utkání na hřišti soupeře jsme vyhráli 51:44 po velmi dobrém a bojovném výkonu. Naši soupeři měli opět výraznou výškovou převahu, ale naše hráčky dobrou obranou a rychlými protiútoky soupeře přehrály. V tomto utkání musíme pochválit všechny naše hráčky za velmi dobrý a kolektivní výkon.

BC Slaný BK Brandýs nad Labem 44:45  (13:5 25:24 37:34)

Drasnarová Nikola 18, Suchopárková Sofie 8, Víchová Eliška 6, Marková Adéla 4, Mervartová Nikola 2, Roháčová Aneta 2, Štětinová Karolína 2, Víchová Anežka 2, Formánková Anna, Poláchová Natálie, Ráczová Eliška, Svobodová Nela

Nedělní utkání, také velmi dramatické, jsme nakonec prohráli o 1 bod 44:45, kde jsme ještě 90 vteřin před koncem vedli o 3 body. V tomto utkání se nám příliš nedařilo střelecky, ale přesto musíme všechny naše hráčky vyzdvihnout za velmi bojovný výkon. Tímto dvojzápasem jsme se díky lepšímu skóre z obou utkání dostali do finále středočeské části kvalifikace mistrovství republiku kategorie U12. Finále se uskuteční někdy koncem února 2022, soupeře se dozvíme, až dle výsledku Sadská – Kladno.

 

Mějte se hezky a všem přejeme hezké Vánoce a pohodový rok 2022 

Jindra a Danica

Trenéři

Publikováno v mladší minižákyně U12.