U14: Velký úspěch práce s mládeží v BCS – mladší žákyně postupují do extraligy!

V závěrečných utkáních základní skupiny žákovské ligy slánské U14 2x zvítězily a potvrdily skvělý postup mezi elitu českého žákovského basketbalu.

TJ Slovan Litoměřice – BC Slaný 39:117  (4:34,10:65,20:93)

Nováková Klára 17, Grzonka Laura 16, Poláková Jana 15, Hejduková Dominika 14, Marková Karolína 12, Taušová Karolína 10, Roubíčková Lucie 9, Havlínová Natálie 8, Mišiková Tereza 8, Litvová Tereza 6, Herinková Tereza 2

Utkání v Litoměřicích bylo jednostrannou záležitostí slánského týmu. Hned od úvodní čtvrtiny převyšovaly naše holky domácí ve všech herních činnostech. Holky nic nepodcenily a hned v 1. čtvrtině vybudovaly 30-ti bodový náskok. Druhá pětka našeho týmu si také s chutí zaútočila a v poločase vypadalo skóre jako by bylo po zápase, 65 : 10. V druhé polovině utkání už se střídalo po pětkách.

Všechny hráčky podaly dobrý výkon. Bylo to týmové, všechny holky se zapsaly do listiny střelců. 6 hráček dosáhlo dvouciferného počtu bodů.

Sluneta Ústí nad Labem – BC Slaný 41:74 (10:24,17:46,28:58)

Poláková Jana 16, Nováková Klára 12, Havlínová Natálie 10, Taušová Karolína 9, Grzonka Laura 8, Marková Karolína 7, Herinková Tereza 6, Mišiková Tereza 4, Roubíčková Lucie 2, Hejduková Dominika, Litvová Tereza

Utkání v Ústí se solidním soupeřem, který měl ještě šanci zabojovat o 3 místo a naději na postup do extraligy, zvládly holky výborně. Celý tým hrál s velkým nasazením a po chvíli bylo jasné, že Slaný si přijelo na Slunetu pro vítězství. Těžili jsme z aktivní obrany a po získaných míčích skórovali z rychlých protiútoků. Soupeř nic nevzdával ani za nepříznivého vývoje utkání. Ústí po celý zápas hrálo celoplošnou presinkovou obranu. Hra měla tempo i kvalitu. Velká tělocvična a sehranost týmu ale byly na naší straně. Tentokrát se nám opravdu dařil rychlý protiútok. Měli jsme rychlejší start po získání míče. Do brejků se zapojovala celá pětice a dařilo se i zakončování nájezdů v plné rychlosti. Zlepšený výkon předvedly holky také v obraně. Zapojení a rotace a vyrovnanost všech hráček byly také naší výhodou. 9 hráček z 11 skórovalo. Zasloužené vítězství.

Po závěrečném hvizdu si holky užily velký aplaus rodičovského fanklubu. Vítězné kolečko ve středovém kruhu si zakřičelo ÉXTRALIGA a v šatně došlo i na šampáňo.

V extralize se hned po Novém roce naše naděje začnou utkávat s 15-ti nejlepšími týmy ČR v této kategorii. Pro slánský basketbal je to další obrovský úspěch a velká radost. Holkám patří veliký dík za dlouhodobou práci v tréninku i stovkách utkání. PŘIJĎTE SE NA MALÉ HVĚZDIČKY PODÍVAT A POVZBUDIT JE.