U13: Starší minižákyně po velice dobrém výkonu vyhrály v Kladně

Výborný výkon všech hráček mladého týmu U13 potěšil před Vánocemi trenéra i rodiče. Našim holkám za pěkný basket zatleskala i početná skupina domácích fanoušků.

Sokol Kladno – BC Slaný 36:52 (16:6 20:22 28:37)

Grzonka Laura 26, Suchopárková Sofie 9, Urbanová Sára 6, Janošíková Amálie 4, Kovářová Miloslava 3, Víchová Anežka 2, Víchová Eliška 2, Poláchová Natálie, Ráczová Natálie, Svobodová Nela

Slánský tým U13 odcestoval do Kladna pouze v deseti, oslaben o 2 zkušené tahouny Niky a Káju. Kladno bylo kompletní a jejich výšková převaha vzbuzovala obavy. Našťěstí se o průběh zápasu obávali jen diváci. Naše hráčky se nezalekly ničeho. Hrály s velkou chutí, bojovaly o každý míč, prosazovaly se v soubojích 1 – 1, příkladně si pomáhaly v obraně.

V 1. čtvrtině to skutečně vypadalo, že soupeř svou fyzickou převahu využije. Větší kladenské hráčky se prosazovaly při střelbě pod naším košem. Naše hráčky se naopak dlouho nemohly trefit. Dostávaly se sice do dvojtaktů, ale v rychlém zakončení přes obránce své střely neproměňovaly. Ve 2. čtvrtce dostal zápas správný náboj. Nejlepší hráčka utkání Laura vstřelila rychle 4 koše a začalo se znovu bojovat o výsledek. Všechny holky výborně bránily, povolily soupeři pouze 2 koše a do poločasu už jsme otočili na +2 body. Ve 3. části naše 1. pětka vedená Sofi a Sárou hrála velmi dobře a týmově. Holky začaly proměňovat své střely, výborně se doplňovaly a vyhrály čtvrtinu 15 :8. V poslední části se Kladno snažilo ještě zvrátit průběh častým střídáním, presinkem a zdvojenou obranou na Lauru. Nebylo to ale nic platné. Slaný přivezlo 10 holek, které si uměly s míčem poradit, byly rychlejší a spolupracovaly jako tým. Výbornou práci na doskoku odvedla Amálka a přidala důležité 4 body. Velmi aktivní byly Eliška a Anežka, pomohly s rozehrou i protiútokem. Laura byla rozdílovou hráčkou utkání a má největší podíl na vítězství. Služebně starší Miluška, Sára a Sofi uplatnily svou zkušenost i dovednosti a přispěly k vítězství v útoku i obraně. Velikou pochvalu za svůj výkon si zaslouží Naty Ráczová, Nela Svobodová a nejmladší Naty Poláchová. Jejich příspěvek k vítězství už nebyl jen v dobré obraně, ale také v zapojení do kombinace v útoku, přihrávkách a rozehře.

Celé těžké utkání odehrály holky bez střídání a vítězství si za výborný výkon opravdu zasloužily.

Výkon holek na kladně byl pro trenéra opravdu krásným vánočním dárkem.